Strona główna WARSZTATY

Warsztaty Muzyka w Przedszkolu i Szkole

26 - 27 października 2013 - tematyka wiosenno - letnia
29 - 30 marca 2014 - tematyka jesienno-zimowa

 

Zajęcia prowadzi: Jacek Tarczyński – dyplomowany nauczyciel, lider w dziedzinie promowania idei Carla Orffa. Ukończył WSP w Kielcach,  Wydział Wychowania Muzycznego. Posiada dyplom Akademii Muzycznej w Warszawie – Studium Wychowania Muzycznego wg idei C.Orffa, Studiów Podyplomowych Tańca i Muzyki na WSPS w Warszawie oraz Studiów Podyplomowych Mozarteum w Salzburgu. Od wielu lat na terenie Polski oraz za granicą organizuje i prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu edukacji muzycznej.

 

miejsce: Klub KOS, Gdańsk, ul. Krzemowa 2
 
System Orffa od ponad pięćdziesięciu lat inspiruje nauczycieli na całym świecie do odkrywania nowych sposobów przekazywania muzyki dzieciom. Wydany w latach 50-tych „Schulwerk” doczekał się adaptacji w wielu krajach, często odmiennych od oryginału a jednak za każdym razem realizujących to, co jest istotą koncepcji Orffa: połączenia słowa, muzyki, tańca, gry na instrumentach oraz szeroko pojętej twórczości własnej.
Program obejmuje:
poznanie idei najlepszych pedagogów europejskich, dotyczących powszechnego wychowania  muzycznego. Podstawowe hasło: „Jak najwięcej twórczej aktywności, swobody i radości w  obcowaniu z muzyką, jak najbliżej dziecka i jego psychicznych potrzeb”, poznanie Orffowskiej metody wychowania muzycznego dzieci, której głównym elementem jest  śpiew i gra na prostych instrumentach perkusyjnych,poznanie specyfiki i założeń twórczych zajęć ruchowych, poznanie form improwizacji oraz ekspresji, rozwijanie uzdolnień twórczych, poznanie sposobów wyrażania siebie, swoich odczuć, poprzez ruch własnego ciała zgodnie z  rytmem muzyki lub własnej wyobraźni, poznanie zabaw integracyjnych związanych ze słowem, muzyką i ruchem (wykorzystywane są w  muzykoterapii) powodujących, iż zarówno dorośli jak i dzieci stają się bardziej otwarci na ludzi.
Cel warsztatów:
Karl Orff odkrył, iż w słowie, muzyce i ruchu tkwią olbrzymie możliwości sprzyjające rozwojowi naturalnej ruchliwości dzieci, indywidualności i kształtowaniu się ich pełnej osobowości.
Celem jest zatem kształcenie inwencji twórczej dziecka, własnych kompozycji słownych, muzycznych i ruchowych. Praca z dziećmi staje się miłą zabawą, dającą radość dzieciom i nauczycielom.
Plan warsztatów:

sobota: 
9:00 – 10.30
zajęcia z dziećmi
11:00 – 17.30 z przerwą na obiad
niedziela:
9:00-14:30

Należność za warsztat:

zgłoszenia indywidualne 340 zł
zgłoszenia grup od 4 osób cena stała za osobę 300 zł
zgłoszenia na oba kursy 10% rabatu

Cena obejmuje:

uczestnictwo w zajęciach 15 godzin dydaktycznych
materiały źródłowe niezbędne do odtwarzania zajęć 
zaświadczenie ukończenia kursu
obiad w sobotę (zupa i drugie danie)
kawa, herbata, woda mineralna, owoce

 

 
Copyright (C) Kalisiowo.pl - All rights reserved.
projekt strony: mcm-studios.pl