Strona główna ZAJĘCIA CYKLICZNE

ZAJĘCIA CYKLICZNE
Dla Maluchów - Muzyczne spotkania z Kalisiem

Zajęcia rytmiczno-muzyczne dla dzieci w wieku od 12 m-cy do 3 lat. Spotkania prowadzi Agnieszka Kalinowska - inicjator Krainy Twórczego Dziecka. Posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Edwina Gordona upoważniający do prowadzenia zajęć umuzykalniających dla dzieci wg. teorii E. Gordona.

 
Dla Starszaków - Muzyczne spotkania z Kalisiem

Program przygotowujący dziecko do dalszej edukacji w szkole muzycznej. Skupia się na kształceniu audiacji - myślenia muzycznego, możliwości operowania materiałem muzycznym w wyobraźni; kształceniu głosu poprzez ćwiczenia oddechowe i emisyjne. Dziecko bierze udział w ćwiczeniach muzyczno-ruchowych i improwizacji ruchowej, zapoznaje się z podstawowymi pojęciami i symbolami muzycznymi, pozwalającymi na rozumienie i nazywanie posiadanych umiejętności. Wiek 3-7 lat

 
Nauka gry na pianinie i emisja głosu
Gra na pianinie jest zwykle początkiem każdej dalszej edukacji muzycznej. Rozwija umysł dziecka i koordynację między pracą lewej i prawej półkuli mózgu. Wspaniale umuzykalnia i zaraża pasją do gry i muzyki.

Zajęcia emisji głosu uczą jak od najmłodszych lat zadbać o prawidłowy oddech podczas mówienia i śpiewania oraz wyraźną artykulację i intonację. Warto pracować nad głosem, gdyż dla większości osób jest to podstawowy sposób komunikacji w życiu prywatnym jak i zadowowym. Śpiew ulubionych piosenek daje dużo satysfakcji dla naszych pociech.
 
Nauka gry na gitarze
Gitara to bodaj najpopularniejszy instrument biwakowy - pozwala rozruszać każde ognisko. Zatem nie tylko znany z piosenki chłopak z gitarą ale i dziewczyna z gitarą zyskują na popularności wśród swoich równieśników. A w późniejszych latach łatwo będzie zamienić klasyczny instrument na zasilany elektrycznie.
 
Zajęcia baletowe
Dzieci poznają podstawy baletu klasycznego, improwizacji tanecznej. Na zajęciach wykorzystuje się ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie oraz korygujące postawę. Wszystko w atmosferze świetnej zabawy.
 
Zajęcia indywidualne
Ponadto prowadzimy zajęcia indywidualne:
- gry na wiolonczeli
- zajęcia umuzykalniające przygotowujące do egzaminu do szkoły muzycznej
- korepetycje z wiedzy muzycznej z zakresu szkoły podstawowej i gimnazjum

 
Copyright (C) Kalisiowo.pl - All rights reserved.
projekt strony: mcm-studios.pl